Kto z nas choć raz nie dyskutował z rodzicami o braku potrzeby noszenia czapki? W wieku nastoletnim zdejmowanie czapki poza zasięgiem ich wzroku wydawało się wyrazem buntu. Trochę inaczej postrzegamy temat teraz, kiedy chcemy, aby czapkę nosiły nasze dzieci.

Z maluchami sprawa jest nieco prostsza, ponieważ często nie zwracają uwagi na nakrycie głowy. Dzieci w wieku szkolnym i nastolatkowie mają już inne podejście. Dziś podpowiadamy, co zrobić, aby czapka zimowa chłopięca ( http://babycenter.com.pl/czapki-chlopiece )nie znikała w tajemniczych okolicznościach z głowy Twojego syna. Jaka czapka będzie strzałem w dziesiątkę?

Pozwól na własne zdanie

Lubimy chodzić w tym, co jest wygodne i pasuje do naszego stylu. To samo dotyczy dzieci, dlatego warto pozwolić im na uczestnictwo w zakupie czapki. Oczywiście nie oznacza to, szczególnie w przypadku młodszych dzieci, że pociecha ma podejmować decyzję całkowicie samodzielnie. I tu z pomocą przychodzą zakupy w internecie, które są mniej absorbujące niż w przypadku sklepu stacjonarnego. Wybierz kilka propozycji nakrycia głowy odpowiedniego do pory roku i pokaż je synowi. Niech sam dokona wyboru kolorystyki i stylu, dzięki czemu kupisz dokładnie taką czapkę, w której będzie chciał chodzić. A syn z pewnością doceni możliwość decydowania o swojej garderobie.

Przed zakupami możesz przedyskutować z pociechą, jaka czapka podobałaby jej się najbardziej. W przypadku zakupu garderoby na wiosnę, sprawa będzie prosta. W ofercie większości sklepów znajdzie się czapka z daszkiem chłopięca oraz cienka czapka chłopięca. Ciekawą propozycją dla młodszych chłopców jest chustka chłopięca w formie czapki, która będzie osłaniać także szyję dziecka. Większy problem z wyborem wymarzonego modelu możecie mieć zimą, gdy oferty sklepów znacznie się poszerzają. Podpytaj syna, czy podoba mu się czapka uszatka chłopięca, czapka zimowa chłopięca z pomponem, a może chciałby komplet czapka i komin chłopięcy. Możesz pokazać mu wcześniej różne rodzaje czapek, żeby wiedział, co kryje się pod konkretnymi określeniami. Podpytaj też, jakie kolory najbardziej mu się podobają. Pamiętaj, że dziecko lubi dokonywać samodzielnych wyborów i po prostu na nie pozwól.

Zdrowie przede wszystkim

W zależności od wieku dziecka, warto w odpowiedni sposób zachęcić je do noszenia czapki. W przypadku młodszych pociech dobrym pomysłem może być przeczytanie specjalnej historii o czapkach lub obejrzenie bajki, w której bohaterowie ubierają się w zimowe ubrania albo opalają na plaży z czapkami na głowie. Jeśli maluch ma ulubionego bohatera – poszukaj kolorowanki z jego podobizną w nakryciu głowy i wydrukuj ją. W przypadku starszych pociech warto porozmawiać i uzmysłowić im, dlaczego noszenie czapki jest ważne. Dzieci lubią być traktowane poważnie i potrafią docenić zaufanie, którym obdarzają je rodzice. Dlatego warto nie tylko mówić im o noszeniu czapki, ale także samemu ją zakładać, ponieważ dzieci chętnie naśladują mamę i tatę.

Dlaczego warto nosić czapkę? Jej głównym zadaniem jest zapewnienie nam komfortu cieplnego. Zimowe nakrycia głowy chronią przed utratą ciepła, ale podobną funkcję może pełnić również cienka czapka chłopięca, która idealnie sprawdzi się dla młodzieńców uprawiających sporty. Czapki z daszkiem chłopięce mają nieco inną rolę – ich zadaniem jest ochrona przed przegrzaniem i nadmiernym dostępem promieni słonecznych. Daszek jest dodatkowym atutem, dzięki któremu słońce nie będzie razić dziecka w oczy. Co ciekawe, brak czapki zimą nie służy naszym włosom. Choć to ze względu na nie często rezygnujemy z nakryć głowy, w rzeczywistości zimno wpływa na nie bardziej destrukcyjnie i wysusza włosy. Czapka pomaga również zmniejszyć szok termiczny, jaki przeżywają włosy przy zmianie temperatury, kiedy w mroźne dni wchodzimy do ogrzewanych pomieszczeń.

Czapki chłopięce dla dużych i małych

Robienie zakupów z dziećmi nie jest łatwe. Na szczęście można znaleźć wygodny sposób, dzięki któremu nie będziecie wystawiać się na nadmiar hałasu i innych bodźców. Sklepy online nie tylko pozwalają zaoszczędzić kilka godzin, ale przede wszystkim dają przestrzeń do wspólnego spędzenia czasu. Zakupy w internecie możecie zrobić w dowolnej chwili, nawet gdy sklepy stacjonarne są już zamknięte. Warto docenić także możliwość przerwania ich, zapisania zawartości koszyka i powrotu w sprzyjającym momencie. Gdzie zacząć poszukiwanie czapek dla chłopców? W Baby Center. To polski sklep z asortymentem z kraju i zagranicy. Oferuje ciekawe promocje i szybką wysyłkę, ale przede wszystkim odzież dziecięcą i młodzieżową od czołowych producentów, np. hiszpańskiej firmy Mayoral.

Aby Twoja pociecha chętnie nosiła czapkę, warto przekonać ją, że to spora frajda. Dzięki szerokiej ofercie Baby Center z pewnością wspólnie znajdziecie czapkę, która spełni oczekiwania rodziców i dziecka. To pierwszy krok do tego, by Twój syn pokochał czapkę i nie chciał rezygnować z jej noszenia, nawet gdy skończy się zima. Pokaż mu, że jego opinia jest ważna. A może kupicie pasujące do siebie czapki i będziecie zakładać je na wspólne wyprawy?

Podziel się ze znajomymi: