Kolorowanki Gry do druku

Gry kolorowanki – wirtualna zabawa dla każdego

Poznaj popularne gry online dla dzieci, w których nauczą się rysować, zapełniać pola, poznawać paletę kolorów i wiele innych. Odkryj świat niezliczonej ilości gier online w kategorii kolorowanki zarówno na swoim telefonie, jak i komputerze. Niech twoje dziecko obudzi w sobie artystę!

Kolorowanki dla dzieci

Zanim na dobre pojawiły się smartfony oraz tablety, w wiele gier online można było zagrać w przeglądarkach internetowych. Kategoria kolorowanki była jedną z popularniejszych wśród najmłodszych. Były to gry darmowe, głównie relaksacyjne bądź edukacyjne. Czasem była to księżniczka do pokolorowania wskazanym przez grę kolorem w odpowiednich polach, innym razem nieprzekraczalna wirtualnym ołówkiem linia, a jeszcze innym bardziej skomplikowane numerowane pola, w których dziecko mogło nie tylko nabyć umiejętności artystyczne, ale w niektórych przypadkach również matematyczne. Nic więc dziwnego, że tego typu gry mogły się podobać.

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki mieli z czego wybierać i żadne nie pozostawało w tyle. Dzieci mogły znaleźć kolorowanki online z Hannah Montaną, równie popularny był także Harry Potter, czy wróżka z Winx. Czy był to ulubiony serial, czy postać z książki, każdą z tych gier łączy jedno – możliwość zrelaksowania się. Szansa na pokolorowanie rysunku ze swoją ulubioną postacią z bajki to prawdziwa frajda dla małych dzieci. Niektóre z nich będą starały się być bardzo wierne wobec pierwowzoru, inne zaś będą wolały stworzyć własną wersję swojego ukochanego bohatera.

Kolorowanki online dla dorosłych

Gdy na rynek już na stałe weszły tablety oraz smartfony, wiele nowych kolorowanek online zaczęły oferować mobilne sklepy. Nie różniły się wiele od tych przeglądarkowych. Pojawiło się jednak więcej kolorowanek, które można uznać za bardziej skomplikowane, można by uznać, że są to bardziej kolorowanki dla dorosłych. Przy wielu polach do uzupełnienia, gdzie po przybliżeniu piękny obraz stawał się zbiorem pikseli z numerkami do pokolorowania, dziecko szybko straciłoby cierpliwość. Za to spora ilość dorosłych uznaje to za formę relaksu, nawet jest to też pewna dla nich medytacja. Dlatego, kiedy dorośli wybierają zwykle kolorowanki bardziej złożone, które młodszym mogłyby sprawiać trudność, dla dzieci ma być to doświadczenie kreatywne, wizualne, pogłębiające umiejętności motoryczne.

Wygląd, prostota, skojarzenie z ulubioną bajką, to wszystko, czego pociecha potrzebuje, żeby dobrze bawić się przy kolorowance online, mobilnej czy komputerowej. Dorośli z kolei są bardziej podzieleni. Niektórzy wolą wyzwanie, im bardziej skomplikowane, tym lepsze, a z drugiej strony niektórzy woleliby się całkowicie rozluźnić, a może nawet nostalgią powrócić do swoich lat dziecięcych.

Kolorowanki dla dzieci – popularna kategoria

Internetowe kolorowanki to jedne z tych gier, które w jakiś sposób nawiązują do każdej bajki. Jeśli jest choć trochę popularny jakiś serial, film lub książka, to kolorowanek online na ich temat będzie co najmniej pięć. Im popularniejsza bajka, tym więcej typów kolorowanek się na jej temat znajdzie. Jest to ogromnym plusem w przypadku dzieci, bo nie każde z nich lubi ten sam typ kolorowanki. Niektóre są bardziej skomplikowane, bo wymagają znalezienia lub odgadnięcia danego koloru, lub rysowania równo po linii. Inne zaś są banalnie proste, ponieważ wystarczy pokolorować konkretne pola tak, jak się chce, bądź zgodnie z tym, co paleta barw wskazuje.

Kategoria darmowych kolorowanek online jest bardzo popularna szczególnie wśród dzieci, dlatego tak często ją widujemy w internecie. Jest to przyjemna forma rekreacji, rozwijania wyobraźni, a nawet pamięci, jeżeli dziecko próbuje wiernie pokolorować znaną sobie postać, bazując na wiedzy własnej.

Gry kolorowanki dla dzieci – gdzie można grać?

Na pytanie, gdzie można grać, odpowiedź jest bardzo prosta. W przeglądarkach z grami internetowymi oraz w sklepach z aplikacjami mobilnymi jest mnóstwo gier do wyboru. O wiele ważniejszą kwestią zawartą w tym pytaniu jest to, gdzie dziecko może grać tak, aby nie uszkodziło swojego urządzenia, ani nieumyślnie nie wydało pieniędzy rodziców. Kontrola rodzicielska to jedno, jednak w przeglądarkach, nawet z grami dla dzieci, może czaić się dużo reklam, z kolei niektóre aplikacje mobilne mogą okazać się płatne, bądź mieć łatwo dostępne dla dziecka mikropłatności w grze. Aby móc z łatwością tego problemu uniknąć, można zaopatrzyć się w antywirus oraz program blokujący reklamy. Inną ważną kwestią jest dokładne sprawdzenie strony, na której zamierza się zagrać w kolorowanki. Niektóre z nich mogą zawierać wirusy, dlatego warto sprawdzić dwa razy, gdzie będzie miało zamiar grać twoje dziecko, zanim sobie wybierze kolorowankę, w którą chce zagrać na danej stronie. Po zadbaniu o bezpieczeństwo swojej pociechy, na pewno będzie mogło się całkowicie zrelaksować, mogą pokolorować ładne obrazki, znane sobie postacie z bajek, czy po prostu bezmyślnie pomazać, bo wirtualnym ekranie różnymi kolorami.

Tagi po których możesz nas znaleźć:
#kolorowanki gry do druku #gry kolorowanki do druku #darmowe kolorowanki do druku gry #gry kolorowanki
Ocena: 4.85/5 (100 głosów)