Nowy członek w rodzinie to wielkie wyzwanie dla młodych rodziców, pojawia się wiele pytań i niepewności w niemal każdej dziedzinie życia. Jakie wybrać mleko, pieluszki, kosmetyki, które gadżety są niezbędne, a których lepiej nie kupować. Podobne wątpliwości pojawiają się w czasie kompletowania pierwszej garderoby noworodka. Jakie ubranka wybrać, w jakich ilościach i jakim rozmiarze. Czym się różni rampers od pajaca oraz jakie body niemowlęce wybrać, bo nagle okazuje się że ta podstawowa część garderoby może być zapinana kopertowo, na zatrzaski lub troczki, może być wkładana przez głowę z napką przy szyi lub bez. Do tego dochodzi szeroka gama kolorystyczna, estetyczna, jakość materiałów. Zdajemy sobie sprawę, że wybór nie jest łatwy, dlatego wychodzimy na przeciw z pomocą.

Kupując body niemowlęce, na pierwszym miejscu powinniśmy się kierować jakością, na drugim funkcjonalnością – wygodą dla dziecka. W pierwszych miesiącach zrezygnujcie z pajaców zapinanych po całej długości, kaftanikow z troczkami, które lubią się rozwiązywać lub plątać w supeł, jak również z sukienek, spódniczek, oraz wszelkich ubranek zapinanych na plecach. Tego typu ubranka są niewygodne dla maluszka oraz mało wprawiony rodzic + wiercące się dziecko to słaba kombinacja przy zapięciu 10 zatrzasków na jednym ubranku.

Na start najlepiej jest kupić co najmniej kilka ubranek w rozmiarze 56. Dla wielu rodziców ten rozmiar wydaje się zbędny i odrazu kupują 62, lecz w szpitalu szybko się to weryfikuje, gdy okazuje się że nowonarodzone dziecko ze znaczną masą urodzeniową w tym rozmiarze po prostu „tonie”. Z doświadczenia większości rodziców możemy stwierdzić, że rozmiar 56 jest odpowiedni do pierwszych 1-2 miesięcy życia dziecka, a czasem nawet jeszcze jest zbyt duży. Kilka sztuk bodów niemowlęcych + polspiochy to sprawdzony zestaw dla noworodka. Pajacyk to również potrzebna część garderoby. Wybierając odzież dla noworodka przede wszystkim patrzmy na metki. Produkty dla niemowląt powinny być najwyższej jakości, uszyte z dobrej , 100% bawełny, pozbawione elementów niebezpiecznych lub drażniących dla dziecka jak np. metki wszyte po wewnętrznej stronie, aplikacje z przyszytych koralików. Kupując odzież dla niemowląt warto kupować produkty wyprodukowane w Polsce, jak np te oferowane przez markę Moocha. Odzież oferowana w znanych sieciowkach najczęściej produkowana jest w Chinach lub w Bangladeszu, co przekłada się na jakość produktów, czyli materiał, jak również kwestie estetyczne, takie jak odpowiedni krój, przeszycia, ewentualne skazy produktu. Po zakupie ubranek jedna z najważniejszych czynności o jakiej nigdy nie można zapomnieć to pranie i prasowanie. Choć nowe ubranka często przychodzą pięknie zapakowane, idealnie uprasowane i złożone to warto mieć świadomość że w całym procesie tworzenia każda rzecz przechodzi przez wiele rąk, maszyn, a potem przebywa długą drogę do sklepu lub bezpośrednio do klienta w przypadku sprzedaży internetowych.

Kiedy macie skompletowana pierwsza wyprawkę dla noworodka wstrzymajcie się z kupowaniem ubranek w większych rozmiarów. Dużą część garderoby zapełnicie prezentami dla nowonarodzonego dziecka, gdyż ubranka to najczęściej kupowane upominki od bliskich. Ponadto w pierwszym miesiącu życia będzie mieć czas na oswojenie się z dzieckiem i określenie co dla Was jest bardziej praktyczne, czy wolicie zakładać dziecku body niemowlęce a może tylko rampersy. Ponadto ciągle pojawiają się nowe kolekcje i wzory dlatego warto zapełniać szafę niemowlaka systematycznie .

 

Podziel się ze znajomymi: