Marzysz o małym, uroczym psie, który stanie się Twoim wiernym przyjacielem na długie lata? W takim razie poznaj bliżej 8 najpopularniejszych małych ras psów, które urzekają nie tylko swoim wdziękiem, ale i charakterem.

Chihuahua

Chihuahua to najmniejsza rasa psa na świecie. Przedstawiciele tej rasy ważą do 3 kg, a ich cechą charakterystyczną są duże uszy. Choć psy te są naprawdę niewielkich rozmiarów, to słyną z dużej odwagi.  Chihuahua to czułe i lojalne czworonogi, które uwielbiają towarzystwo swoich opiekunów. Ich żywiołowy temperament i chęć zabawy czynią z nich idealnych kompanów dla energicznych osób. Pamiętaj jednak, że bywają uparte i szczekliwe.

Yorkshire terrier

Yorkshire terrier to pies o arystokratycznym wyglądzie i niewielkim rozmiarze. Psy tej rasy ważą do 7 kg psy, ale są pełne temperamentu, inteligentne i uwielbiają zabawy. Yorkshire terriery to idealne psy do towarzystwa dla osób aktywnych, które doceniają ich lojalność i oddanie.

Pomeranian (Szpic Miniaturowy)

Szpic miniaturowy, znany również jako Pomeranian, to uroczy piesek o puszystej sierści, który zachwyca nie tylko swoją urodą, ale i usposobieniem. Waży zaledwie 3,5 kg, ale za to ma pełno energii, uwielbia spacery oraz zabawę. Pomeraniany to czułe i lojalne psy, które mocno przywiązują się do swoich właścicieli. Choć bywają szczekliwe, odpowiednia tresura pomoże im zapanować nad tą tendencją. Więcej o rasie przeczytasz na stronie: https://poshpaws.pl/szpic-miniaturowy-pomeranian/.

Maltańczyk

Maltańczyk to urokliwy pies o białej, jedwabistej sierści. Te ważące do 7 kg psy są łagodne, inteligentne i uwielbiają pieszczoty. Maltańczyk doskonale sprawdzi się jako pies towarzyski dla osób starszych i samotnych.

Pekińczyk

Pekińczyki wywodzą się z Chin, gdzie przez stulecia były hodowane jako psy cesarskie. Były one uważane za święte zwierzęta i mieszkały w Pałacu Cesarskim w Pekinie, od którego wzięła swoją nazwę rasa. Przedstawiciele tej rasy charakteryzuje duża i okrągła głowa oraz krótki, spłaszczony pyszczek. Pekińczyki są uparte i wymagające, ale jednocześnie są bardzo lojalne i oddane swoim właścicielom. Dobrze dogadują się z dziećmi, o ile są odpowiednio socjalizowane od najmłodszych lat. Wymagają regularnej pielęgnacji sierści i odpowiedniej tresury, aby stać się posłusznymi psami.

Bichon Frise

Bichon frise to pies, który zachwyca swoim umaszczeniem.  Jednak to nie tylko uroczy pies o uroczym wyglądzie, ale także pełen energii i radości życia towarzysz. Psy tej rasy są łagodne i przyjacielskie, co czyni je doskonałymi towarzyszami dla rodzin, par i osób samotnych.

Shih Tzu

Shih Tzu to rasa, która się wywodzi się z Tybetu. Przez stulecia psy te były hodowane w klasztorach oraz świątyniach. Obecnie są jedną z najpopularniejszych ras.

Shih Tzu to małe psy o zwartej budowie ciała, krótkich łapkach i długiej, jedwabistej sierści, która dodaje im uroku. Te małe pieski słyną z lojalności. Są oddane swoim właścicielom, uwielbiają pieszczoty oraz zabawę. Są łagodne i przyjazne, a tym samym będą odpowiednim kompanem rodzin z dziećmi.

Podziel się ze znajomymi: